Informacja: +49 (0) 2385 92190 info@orthocaps.de
Login

FAQ

Częste pytania

Co to jest system Twin-Aligner® firmy orthocaps

System Twin-Aligner® firmy orthocaps to wysokiej jakości dwuszynowy system do korekty zębów. System Twin-Aligner® wyróżnia się użyciem dwóch różnych materiałów oraz dwóch różnych szyn w jednym procesie leczenia.

Czy korekta zębów orthocaps może być przeprowadzana u dorosłych?

Korekta zębów z wykorzystaniem nakładek orthocaps została stworzona specjalnie w celu leczenia zębów u osób dorosłych. U większości osób dorosłych dzięki orthocaps możliwe jest osiągnięcie szczególnie dobrych rezultatów.

Czy niewidoczny aparat orthocaps jest odpowiedni dla Państwa?

Nakładki Orthocaps-Aligner przyniosły już doskonałe efekty leczenia u wielu pacjentów z różnorodnymi problemami ortodontycznymi. Nakładki Orthocaps-Aligner są odpowiednie w przypadku korekty większości rodzajów wad zgryzu. O tym, czy aparat orthocaps jest odpowiedni dla Państwa mogą się Państwo dowiedzieć na podstawie samodzielnie przeprowadzonego testu.

Jaka jest cena korekty zębów za pomocą orthocaps?

Tak jak w przypadku leczenia tradycyjnymi, stałymi aparatami ortodontycznymi koszt korekty zębów za pomocą produktów orthocaps jest uzależniony od wady zgryzu. Z reguły ceny korekty zębów przy użyciu nakładek orthocaps-Aligner są zbliżone do leczenia tradycyjnymi metalowymi aparatami.  Ustalając plan leczenia, Państwa ortodonta określa również przewidywany koszt. Zgodnie z naszym doświadczeniem średnie ceny korekty zębów tą metodą wynoszą ok. 1500 do 6000 €.

Do kogo powinienem się zgłosić, aby wykonać korektę zębów z wykorzystaniem orthocaps?

Za pomocą naszej wygodnej opcji wyszukiwania ortodonty mogą Państwo znaleźć ortodontę w swojej okolicy.  Państwa leczenie przeprowadzane jest przez certyfikowanych ortodontów orthocaps.

 

Leczenie z wykorzystaniem nakładek orthocaps-Aligner

Od pewnego czasu noszę stały aparat ortodontyczny. Czy pomimo tego mogę go zmienić na orthocaps?

Już u wielu pacjentów korekcja wady zgryzu była możliwa dzięki połączeniu aparatu ortodontycznego i leczenia orthocaps. Nasi wyszkoleni pracownicy są gotowi udzielić Państwu porad. Za pomocą naszej wygodnej opcji wyszukiwania lekarza mogą Państwo łatwo znaleźć ortodontę w swojej okolicy.

Przy jakich wadach zgryzu nakładki orthocaps działają?

Nakładki orthocaps-Aligner przynoszą doskonałe efekty w przypadku różnorodnych wad - zgryzu głębokiego, zgryzu otwartego, nagryzu, zęba przemieszczonego, okluzji klasy 2 jak również stłoczenia zębów i kompresji łuku zębowego. Dzięki nakładkom orthocaps-Aligner można zatem leczyć zarówno nieprawidłowe ustawienie zębów jak i wady szczęki i żuchwy.

Jak długo powinienem nosić nakładki orthocaps-Aligner w ciągu dnia?

W idealnym przypadku należy nosić nakładki orthocaps-Aligner 20 godzin w ciągu dnia (nie dotyczy systemu MxD). Nakładki orthocaps można zdejmować do posiłków i czyszczenia.

Czy leczenie nakładkami orthocaps jest bolesne?

Niektórzy pacjenci opisują proces dopasowywania się alignerów orthocaps jako lekkie uczucie uciskania. Jest to jak najbardziej naturalne, ponieważ zęby muszą przyzwyczaić się do nowej pozycji. Dolegliwości te, które występują głównie na początku każdego kroku leczenia, po kilku dniach zazwyczaj całkowicie znikają. Nakładki orthocaps to wygodny, przezroczysty aparat ortodontyczny, który gwarantuje osiągnięcie długotrwałego sukcesu.

Mam kilka mostów. Czy mimo to mogę poddać się korekcie zębów nakładkami orthocaps?

Mosty łączą ze sobą jeden lub kilka zębów. Ruch zębów podczas procesu leczenia może być przez to utrudniony, ponieważ przemieszczeniu nie podlega jeden ząb, a całe połączenie zębowe. Zapytaj przeszkolonego ortodontę orthocaps, czy nasze alignery są dostępną dla Ciebie formą leczenia.

Czy leczenie nakładkami orthocaps sprzyja poprawie mojego stanu zdrowia?

Piękne i zdrowe zęby tworzą promienny uśmiech i tym samym poprawiają samopoczucie. Co więcej sprzyjają poprawie stanu organów wewnętrznych jak również wyglądu skóry i włosów. Zdrowe i zadbane zęby zapobiegają tworzeniu się bakterii w jamie ustnej i chronią żołądek przed chorobami.

Czy podczas leczenia nakładkami orthocaps muszę zrezygnować z określonych artykułów spożywczych?

Nie. Ze względu na fakt, że nakładki orthocaps-Aligner można zawsze zdjąć na czas posiłków i małych przekąsek, nie trzeba rezygnować z określonych artykułów spożywczych.

Wszystko o orthocaps

Jaka jest dokładnie różnica między nakładkami orthocaps-Aligner, a tradycyjnym metalowym aparatem ortodontycznym?

Różnice między nakładkami orthocaps i tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi są ogromne i zróżnicowane. W odniesieniu do względów estetycznych należy tutaj wspomnieć przede wszystkim o widocznych metalowych drutach i zamkach. Podczas gdy przezroczyste nakładki orthocaps poprawiają nieprawidłowe ustawienie zębów w sposób prawie niewidoczny, zamki metalowe i druty zawsze są widoczne. Szczególnie przyjemne i praktycznie bezbolesne noszenie nakładek orthocaps zawdzięcza działaniu delikatnej siły. Natomiast dopasowywanie aparatów metalowych jest w poszczególnych etapach bolesne, ich codzienne noszenie jest odczuwane jako nieprzyjemne. Mówienie przy założonym aparacie metalowym jest również momentami wyraźnie utrudnione, ponieważ usta i zęby za każdym razem dotykają metalowych zamków. Nakładki orthocaps-Aligner dzięki swojej przemyślanej formie zapewniają bardzo naturalne i wyraźne mówienie.

Gdzie wytwarzane są nakładki orthocaps-Aligner?

Nakładki orthocaps zostały stworzone w Niemczech i obecnie są wprowadzane na rynki na całym świecie. Najwyższej jakości infrastruktura, wykwalifikowani specjaliści i wizja, która narodziła się w Niemczech, sprawiają, że nakładki orthocaps są produktem „Made in Germany”.

Gdzie są dostępne nakładki orthocaps?

Nakładki orthocaps-Aligner są dostępne u Twojego ortodonty orthocaps. Za pomocą naszej wygodnej opcji wyszukiwania ortodonty mogą Państwo łatwo znaleźć ortodontę w swojej okolicy.