Informacja: +49 (0) 2385 92190 info@orthocaps.de
Login

Częste pytania użytkowników

Najczęściej zadawane pytania

Jakie korzyści niesie korekta zębów orthocaps dla lekarzy?

Jako partner orthcaps czerpią Państwo wiele korzyści. Orthocaps zapewnia lekarzom dostęp do innowacyjnego systemu korekty zębów, intensywne szkolenia, indywidualne doradztwo i atrakcyjną wartość dodaną. Dzięki niewidzialnym nakładkom oferują Państwo pacjentom atrakcyjne rozwiązanie przeznaczone do korekty wad zgryzu, a tym samym poprawę jakości życia. Spełniają one nowoczesne wymogi estetyki, efektywności i bezbolesnego leczenia. Zyskują Państwo przywiązanie i zaufanie pacjentów i zdobywają także nowych klientów.

Czym jest system Twin-Aligner® firmy orthocaps?

System Twin-Aligner® firmy orthocaps jest wysokojakościowym systemem dwuszynowym przeznaczonym do korekty wad zgryzu. System Twin-Aligner® firmy orthocaps charakteryzuje się użyciem dwóch różnych starannie dobranych materiałów oraz dwóch różnych nakładek w jednym procesie leczenia. Jest to pierwsze takie rozwiązanie na rynku.

Co powinienem zrobić, aby móc używać orthocaps?

Aby zostać użytkownikiem orthocaps, mogą Państwo zdobyć certyfikat na jednym z naszych szkoleń przeprowadzanych na terenie całej Europy, w tym w Polsce. Nasze aktualne terminy szkoleń oraz więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj.

Czy leczenie nakładkami orthocaps jest skuteczne u wszystkich pacjentów?

Nakładki Orthocaps-Aligner przyniosły już doskonałe efekty leczenia u wielu pacjentów z różnymi problemami ortodontycznymi. Są one odpowiednie w przypadku korekty większości rodzajów wad zgryzu. Nawet 80-90% wad zgryzu może być leczone przy pomocy tej metody. Dotyczy to korekty zębów osób dorosłych jak również młodzieży.

Jakie są ceny korekty zębów z wykorzystaniem orthocaps?

Z reguły koszt korekty zębów przy użyciu nakładek orthocaps jest zbliżony do kosztów leczenia tradycyjnymi metalowymi aparatami.  Również w przypadku leczenia z wykorzystaniem nakładek orthocaps podstawą odpowiedniego kosztorysu jest Państwa plan leczenia. Zgodnie z naszym doświadczeniem średnie ceny korekty zębów tą metodą wynoszą ok. 1500 do 5000 €.

W jakich rodzajach leczenia mogą być wykorzystane nakładki orthocaps?

Nakładki Orthocaps-Aligner, zdejmowane aparaty ortodontyczne,  przyniosły już doskonałe efekty w przypadku różnych wad zgryzu, np. zgryzu głębokiego, zgryzu otwartego, nagryzu, zęba przemieszczonego, okluzji klasy 2, jak również stłoczenia zębów i kompresji łuku zębowego. Przy pomocy nakładek orthocaps-Aligner może być zatem leczone zarówno nieprawidłowe ustawienie zębów jak i wady górnej szczęki i żuchwy.

Serwis dla lekarzy

Jakie usługi obejmuje serwis orthocaps?

Serwis orthocaps bazuje na kompetentnej obsłudze klienta przez naszych specjalistów orthocaps. Kursy certyfikacyjne i spotkania użytkowników ugruntowują Państwa know-how na temat orthocaps. W trakcie całego Państwa leczenia indywidualną, sprawną i niezawodną opiekę nad Państwem sprawuje nasz zespół ekspercki.

Mam pytania dotyczące produktu orthocaps i potrzebuję indywidualnej porady. Czy mam możliwość kontaktu z doradcą, który zajmie się moim przypadkiem?

Doradztwo i opieka sprawowana przez zespół orthocaps są zawsze indywidualne i osobiste.  Każdy pracownik stanowi część zespołu wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny ortodoncji, techniki dentystycznej, produkcji i doradztwa. W ten sposób każdy pracownik może zawsze udzielić kompetentnej odpowiedzi na Państwa pytania. Na życzenie zapewniamy Państwu osobistych doradców. Nasi specjaliści są codziennie do Państwa dyspozycji. Szybkie udzielanie odpowiedzi stanowi dla nas priorytet.

Jak przebiega zdalna transmisja danych do orthocaps?

Dane są transmitowane do orthocaps w obrębie nowoczesnych procedur telemedycyny. Portal stworzony przez orthocaps umożliwia szybki i prosty sposób komunikacji z orthocaps.

Jakie tematy poruszane są podczas szkolenia certyfikacyjnego orthocaps?

Podczas kursów certyfikacyjnych orthocaps kładziemy nacisk na następujące tematy:
wprowadzenie w system szyn orthocaps, zalety systemu dwuszynowego: softoCAPS (hardCAPS; dayCAPS/nightCAPS; MxD), prezentacje przypadków, objaśnienie portalu internetowego orthocaps, interaktywny setup (iSetup). W ten sposób będą mogli Państwo udzielić swoim pacjentom optymalnej porady na temat naszego aparatu ortodontycznego dla dorosłych.

Co oferuje system orthocaps?

Zalety systemu orthocaps stworzonego przez Dr. Wajeeha Khan to oprócz możliwości wirtualnej wymiany spostrzeżeń z naszymi specjalistami, pewność planowania i kontrola każdego leczenia, komfort komunikacyjny jak również korzystanie z najnowszych osiągnięć technologii.

W jaki sposób jest zapewniana jakość orthocaps?

Wybrane materiały, wypróbowana w praktyce koncepcja produktu i niezawodna opieka nad partnerami to sprawdzone cechy jakości orthocaps. Aby wysoka jakość nakładek orthocaps mogła utrzymywać się przez długi okres czasu, stale przeprowadzamy dokładne kontrole jakości. Stosowane materiały podlegają kontroli tak samo jak proces produkcji i oczywiście gotowy produkt.

O alignerach

Gdzie produkowane są alignery orthocaps i gdzie są dostępne?

Nakładki orthocaps zostały stworzone w Niemczech i obecnie wprowadzane są na rynki na całym świecie. Najwyższej jakości infrastruktura, profesjonalnie wykwalifikowani specjaliści i wizja, która narodziła się w Niemczech, sprawiają, że nakładki orthocaps są produktem „Made in Germany”. Pacjenci otrzymują alignery orthocaps od naszych przeszkolonych i certyfikowanych partnerów orthocaps. Państwo jako lekarze otrzymują nakładki orthocaps bezpośrednio od nas, Ortho Caps GmbH w Hamm.

Jak długo zazwyczaj trwa wykonanie nakładek orthocaps?

Wykonanie alignerów orthocaps, po złożeniu przez Państwa dokumentacji, trwa zazwyczaj dwa tygodnie aż do wyprodukowania wraz z iSetup (sumulacją 3D) i po zatwierdzeniu przez Państwa leczenia jeszcze dwa tygodnie, do ostatecznego przygotowania szyn.

Jak długo w ciągu dnia moi pacjenci powinni nosić nakładki orthocaps?

Państwa pacjenci powinni nosić nakładki orthocaps-Aligner przez 20 godzin w ciągu dnia (nie dotyczy systemu MxD). Nakładki orthocaps można zdejmować do posiłków i czyszczenia.